DuyurularSU SEBİLİ TEMİZLİĞİ

Su Sebilleri Neden Temizlenmelidir?

Su sebilinin bulunduğu ortama göre en az 1-3 ay arasında mutlaka dezenfekte edilmelidir. Su sebilinin kullanım esnasında; vakumlama sistemiyle dış yüzeyde bulunan kirli havayı içine çekme ve yine damacanayı sebil üzerine takarken etrafta bulunan tozlar damacananın takıldığı yerde birikmeye ve oradan haznelere geçebilmektedir. Evlerde, işyerlerinde, okullarda, kreşlerde, bankalarda, hastanelerde, alışveriş merkezlerinde, askeri tesislerde ve insan yoğunluğunun bulunduğu yerlerde halkın kullanımı için kurulan su sebillerinde periyodik olarak temizlik ve dezenfektasyon işlemi yapılmaması durumunda zamanla su sebillerinde insan sağlığına zararlı mikroorganizmalar oluşabilmektedir. Bu durum ise suda tat değişikliği, koku,yosunlanma gibi problemlere neden olabilmektedir. Sağlığınız bizim için önemlidir. Bu yüzden su sebilinizin periyodik olarak (1-3 ay arasında) imkan varsa özellikle Ozonlama yöntemi veya sirkeli sıcak su ile dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Bu yazıyı siz değerli tüketicilerin sağlığı açısından bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır.

Sağlığınız için 15 dk’nızı ayırınız. Temizlik talimatı:

Sebil, ilk önce elektrik prizinden çıkartılmalıdır. Daha sonra;

1. Su haznesini boşaltıp kuru peçete ile siliniz.

2. İki litre içme suyunu kaynatıp içine 1 su bardağı sirke dökünüz ve 10 dk bekleyiniz.

3. Sebilin arkasındaki su hazne boşaltma kapağını (vidalı) açıp sirkeli suyun tamamen akmasını bekleyiniz.

4. İkinci aşamadaki sirkeli suyu tekrarlayıp dökülen temiz suyun sebil çeşmelerinden akması için sıcak ve soğuk çeşmelerini açınız. Kesinlikle akan suyu tekrar kullanmayınız.

5. Sebil sıcak – soğuk çeşmeleriniz vidalı sistemde takılı ise dikkatlice çözerek ayrıca, sıcak su ile yıkayıp temizleyiniz.

6. Bu aşamalar sonrası sökülen sebil arkası boşaltma kapağı ve musluklar (sökülmüşse) yerine takılarak su haznesini 2lt içme su ile son kez durulayıp suyun musluklardan akmasını sağlayınız.

7. Altıncı aşama sonrası su sebilinizde görünmeyen teknik sorun yoksa sebiliniz dezenfekte edilmiş şekliyle kullanıma hazırdır.

ÜRETİM

Kaynağından, en saf ve doğal haliyle üretim

Gıda güvenliği sistemine uygun

İleri teknoloji tek hat kapalı sistem (All-In-One System)

TSE 266 kaynak memba suyu belgeli ürün standartı uretim

Üretim izlenebilirlik ve sürekli ölçüm analiz takip sistemiSATIŞ VE PAZARLAMA

Kaliteli ürünü en iyi fiyattan satış

Zamanında teslimat

Tüketici memnuniyeti odaklı

Sosyal ve çevre politikalarını destekleyen satış ve pazarlamaİŞLETME

Sürekli gelişim ve planlı büyüme

Kalite, sosyal ve çevre politikalarına uyumlu profesyonel yönetim

Tüm çalışanlarına yüksek değer yargısıyla takım çalışması

En iyisi için nedeni olan aile işletmesi